Pewnie jesteście ciekawi skąd nazwa projektu: „Opowieści domowe”… Uchylając rąbka tajemnicy zdradzę Wam, że chodzi nam o takie właśnie opowieści, które z jednej strony przychodzą na myśl przy ciepłej herbacie przeglądając stare zdjęcia, a z drugiej strony patrząc troszkę szerzej dotyczące mieszkańców Suszca i okolicznych gmin. Jak się zmieniał teren, jakie legendy krążyły o miejscach, czy ludziach. A może ktoś z Was chciałby upamiętnić kogoś i o nim opowiedzieć. Każdy z nas ma swoją historię, każdy pamięta coś innego z minionych wydarzeń, czy też z czasów wojny. Chcielibyśmy zebrać opowieści, historie i legendy, które żyją wśród mieszkańców Suszcza i je utrwalić.
Mogą to być także opisy obejścia, gry i zabawy w jakie dzieci się bawiły, na dworze i w domu.

Ważnym elementem każdej społeczności jest także natura i życie z nią w zgodzie i symbiozie. Dlatego też w kręgu naszych zainteresowań są opowiadania związane z uprawą ziemi o roślinach, ziołach zbieranych i stosowanych w różnych sytuacjach.

A może wasze babcie miały ciekawe przepisy na przetwory, nalewki, albo ciekawy składnik dodawany podczas pieczenia ciasta …

Możecie pisać do nas o wszystkim co łączyło się z życiem domowym i przekażemy to naszym czytelnikom.

Ale mamy pewne zasady :
Teksty PRZEPISUJEMY DOKŁADNIE TAK, JAK ZOSTAŁY NAM PRZESŁANE!

Chodzi o zachowanie dokładnie dokumentu, jaki został nam podesłany więc jeśli w tekście znajdziecie „błędy”, to znaczy że tak ma być i to jest już kawałek historii 🙂

Dlatego drodzy czytelnicy, potrzebujemy waszej pomocy, piszcie do nas listy i e-maile, obiecujemy że wszystkie przeczytamy i będą miały dla nas wartość historyczną, którą chcemy przekazywać następnym pokoleniom.

Pomysł na projekt powstał podczas szkolenia w ramach “Projektu Lider” prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu i został dofinansowany ze środków Funfacji JSW.